TY czy ONI?

Przy okazji nauk w mlm, kto rządzi, TY czy ONI?

mlm może być ratunkiemParafrazując dość popularną w swoim czasie reklamę, – ty tu rządzisz – tak naprawdę u wielu ludzi trudno dopatrzeć się czy rządzą oni czy ONI, a praktykując mlm dość często jest ta sprawa podnoszona. Zadaję sobie w tym momencie pytanie, czy wielu potrafi powiedzieć, mam swoje życie dla siebie, mam czas dla siebie dla rodziny, dbam o zdrowie swoje o zdrowie rodziny.
Pytam samego siebie czy ja sam dobrze rozumiem mlm, ilu ludzi w ogóle wie co to tak naprawdę jest? A jeśli chodzi o sprawy finansowe? Czy wiemy wszystko na ten temat? Czy wiemy jak zarządzać, często skromnymi środkami? Jak należy rozumieć dochód pasywny i jak go wypracować? Wielu na pewno nie, dlatego organizują się różne grupy i edukują się wzajemnie o finansach czy o zdrowiu. Są rzesze ludzi potrafiących godzinami rozmawiać na te tematy, przekazując swoją wiedzę często za miły uśmiech. Ten miły uśmiech z czasem przynosi, innymi kanałami, z innej strony, czasem niezauważalnie z jakich działań, dochody, niejednokrotnie „przyjemne”.

Czy mlm może dać bogactwo?

Po odpowiedź na pytanie o dochód pasywny, jak go rozumieć można udać się do milionera jak choćby Robert Kyiosaki. Praktyk niechybnie potrafi najlepiej wytłumaczyć bo wie o czym mówi, w przeciwieństwie do wielu teoretyków.

Dla ludzi u których portfel cierpi na suchoty, taki milioner zaproponuje start w firmie oferującej współpracę w systemie MLM, gdyż tutaj w większości przypadków można wystartować bez wkładu własnego. Wielu z milionerów startowało właśnie w mlm. Niektórzy byli mocno pod kreską zanim zaczęli zarabiać jakiekolwiek pieniądze i mlm był dla nich niejako ostatnią deską ratunku. Zmuszeni do ciężkiej i wytrwałej pracy doszli do trwałego bogactwa. Odwrotność milionerów z przypadku, u których łatwo przyszło łatwo poszło. Ot cała filozofia.

MLM choć może, nie musi być ulubionym zajęciem.
Niemniej jest to jedna z lepszych możliwości na zdobycie kapitału na to co… no, na zaspokojenie własnych potrzeb.
Może ta czy inna firma proponująca system mlm nie wzbudzi twojego zachwytu.
Ale, czy etat na którym pracujesz budzi twój zachwyt?

Czy jesteś zadowolony z wypłaty? A dali premię?
Czy też nie możesz się doczekać, do pierwszego?
Czy chcesz coś zmienić w swoim życiu?
Czy też uwielbiasz swoją strefę komfortu?
Czy kochasz siebie?

Czy jak stajesz przed lustrem żeby się ogolić, patrzysz na gościa w lustrze i mówisz mu, …Wiesiek, jesteś fantastyczny gość, kocham cię!
No to jak jest z tobą? Potrafisz stanąć przed lustrem, zawołać siebie po imieniu i powiedzieć patrząc prosto w oczy, kocham cię!!!
Potrafisz?

Czy może siedzisz i czytasz gazety, oglądasz TV, słuchasz Radia – jak ONI ci opowiadają sensacyje, tu zabili, tam wojna, tu okradli, tam pobili, ale jesteś głupi, nic nie umiesz, nic nie potrafisz, nic nie masz. Inni to umieją, mają, wiedzą, potrafią, ale ty to nie.

ONI to także twoi krewni, znajomi, sąsiedzi, koledzy z pracy. I gdy chcesz wyjść ze swojej strefy komfortu, chcesz coś zrobić żeby zmienić swoje życie na lepsze, to:

ONI powiedzą Ci,

że:

…to nie jest biznes dla Ciebie
…to piramida
…to jakiś przekręt
…ludzie nie mają pieniędzy
…jesteś w niewłaściwym wieku
…”zobaczę ile zarobisz, to wtedy pomyślę”
…to nie ten czas
…siostrzenica sąsiadki nie zarobiła w MLM
…nie dasz rady tego zrobić
…potrzebujesz „normalnej pracy”
…to coś podejrzanego
…Tobie się nie uda
…ten biznes można rozwinąć w Stanach, może w Warszawie, ale nie u nas
…Twoja praca jest nikomu niepotrzebna
…widzieli program w TV w 2007r. na podobny temat
„ONI” dokładnie wiedzą jak powinieneś żyć, czym się zajmować i ile zarabiać.
„ONI” – to nie tylko Twoi sąsiedzi, krewni, koledzy i inni „Życzliwi”. „Oni” – to także Twoje złe doświadczenia i myśli, ukryte głęboko w pamięci, jak karaluchy za kuchenną szafką. Wyłączasz światło a one wyłażą i zaczynają swoją „niszczycielską robotę”.

Najprawdopodobniej masz 2 możliwości.

Zostawić ten biznes, zacząć „normalną pracę od 8 do 17 tej”, tak jak i ONI, mieszkać w
takich domach jak ONI, odpoczywać na działkach jak ONI, oglądać te same telenowele o pięknym dostatnim życiu, jak ONI. Tak postępuje 90% ONYCH …
MOŻESZ jednak żyć nie tak, jak radzi Goździkowa i przegnać te „karaluchy”…
W MLM czeka Cię trudna, ale interesująca praca. Jest to praca nad sobą, praca nad swoimi obawami, wątpliwościami, nad swoim charakterem. Czeka Cię setki, a może i tysiące odmów, ale stajesz się dzięki nim silniejszy!
Wreszcie pewnego dnia w Twojej grupie są dziesiątki, setki, a może i tysiące osób innych niż ONI.
Ci ludzie powiedzą Ci, że jesteś mądry i utalentowany
Ci ludzie powiedzą Ci, że są dumni ze swojego mistrza
Ci ludzie nazwą Cię Liderem.
Uda Ci się jeśli tak postanowisz i powiesz sobie: „Uda się!”
A Goździkowa zajdzie pewnego dnia poprosić Cię o pożyczkę, bo brakuje jej na „Etopirynę”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge