Przepisy dr Fuhrmana w Poradach na zdrowie

Niech wasze jedzenie będzie lekarstwem a lekarstwo niech będzie pokarmem.

Przepisy dr Fuhrmana

zaczerpnięte z kwartalnika Porady na zdrowie

Tylko niektóre. Więcej przepisów jak i wartościowych porad w kwartalniku. Zaprawdę za śmieszne pieniądze można nabyć w prenumeracie bardzo wartościowwarzywa i owoceą wiedzę praktyczną o zdrowiu.

Zupka krem z marchwi (4-6 porcji)

SKŁADNIKI
20 marchwi pokrojonych w kostki
2 ziemniaki pokrojone w duże kawałki
3 posiekane cebule
2 szklanki mleka sojowego
2 szklanki wody
niewielki kabaczek pokrojony w plasterki
1 łyżka stołowa suszonych warzyw w proszku
1/4 szklanki suszonych orzechów nerkowca
1/4 migdałów

WYKONANIE
Połączyć wszystkie składniki oprócz orzechów i gotować na małym ogniu przez 20 minut. Następnie zmiksować zupę z dodatkiem orzechów.

Na słodko

Pożywne Batoniki (4 porcje)

SKŁADNIKI
1/2 szklanki suszonych jabłek
1/2 szklanki rodzynek
1/2 szklanki daktyli
1,5 szklanki mleka
1 szklanka płatków owsianych
3 łyżki  stołowe mielonych nasion siemienia lnianego
1 łyżka stołowa masła orzechowego

WYKONANIE
Jabłka, rodzynki i daktyle namoczyć przez noc w lodówce w połowie mleka sojowego. W drugiej połowie namoczyć, też w lodówce, płatki owsiane i zmielone nasiona siemienia lnianego. Rano zmiksować w robocie lub blenderze owoce z masłem orzechowym. Połączyć masę owocowo – maślaną z płatkami i nasionami. Uformować batoniki. Ułożyć na blasze, piec ok. 0,5 godz. w temperaturze 95 stopni C.

Smacznego.

A może by tak jeszcze naleweczka (?) na brak łaknienia i inne dolegliwości układu pokarmowego? Na gorzkich pomarańczach? To w kwartalniku Porady na zdrowie

W kwartalniku przepisy na łakocie, czy zdrowe zupki niekoniecznie tylko dla dzieci, to tylko niewielka część całości. Znajdzie się tu również przepisy na mieszanki ziołowe. Ale te wspomniane to jeszcze nie wszystko. Jak mówi przysłowie, w zdrowym ciele zdrowy duch, więc znajdzie się również rozważania o zdrowiu duchowym. Świadectwa ludzi, jak potraktowanie człowieka jako całości, połączenie przepisów na zdrowe odżywianie, połączone z dbałością o ducha również, przynosi o wiele lepsze rezultaty i bardziej trwałe powroty do zdrowia. Warto i o tym pomyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge