Porady na zdrowie nr 41

Porady na zdrowieCzytam dzisiaj Porady na zdrowie tym razem numer 41 i głównie co mnie zainteresowało to propozycja powrotu do starych specjałów robionych z sosny. Akurat tak się składa, że w ostatnim czasie bardzo dokucza mi układ oddechowy, nie tylko, ale czego się spodziewać w tym wieku? I tu mnie boli i tu mnie boli, jak mawiał pewien hydraulik gdy chciał się pochwalić przed dyrektorem jaki pracowity i jak się zmęczył wykuwając kilka metrów bruzd pod rury – w cegle. Ale los. To było pół żartem bo nie takie bóle człowiekowi na starość najbardziej dokuczają.

A więc Porady na zdrowie numer 41

I jak można przyuważyć po okładce, głównymi tematami w tym numerze są:

  • sosna leczy
  • niezbędnik zielarza
  • terapia wisceralna
  • szkodliwe suplementy
  • bezcukrowe łakocie

O niektórych terapiach omawianych w kwartalniku pierwszy raz słyszę, więc nic nie powiem. Ale przypominają mi się wcześniejsze numery w których była mowa o zapomnianych metodach leczenia a odkrytych na nowo i wzbogaconych o obserwacje i doświadczenia lekarskie jak na przykład bańki. Mowa była o nich w kwartalniku Porady na zdrowie nr 37

Szkodliwe suplementy.

No cóż. Ostatnio coraz częściej docierają do mnie takie informacje, że niektóre suplementy co najwyżej przynoszą korzyści dla producentów i sprzedawców. Niektórzy sprzedawcy tak mają, że nie interesuje ich co sprzedają tylko zysk. Ale jeśli do tej kompanii jak się okazuje dołączyli również aptekarze, no to nóż się w kieszeni otwiera.

Kiedyś już wspominałem o raporcie Dr Wollesa „Nieżywi lekarze nie kłamią” gdzie wspomniał o suplementach, które jak zostały połknięte, tak wypadły z drugiej strony w stanie niezmienionym, nawet napisy się zachowały. Potęga. Kleju. Niezniszczalne.
No dobrze ale o tym przeczytacie państwo więcej w Poradach na drowie nr 41. Polecam, świetnie napisane. A chodzi głównie o bakterie jelitowe, które powinny być, …te prozdrowotne i żywe. Ale los.

Sosna leczy

To wiedza stara jak świat – chciałoby się powiedzieć. Niestety ostatnio zapomniana, nawet w jakimś stopniu przeze mnie samego. Jeśli chodzi o młodych ludzi to nie mogli zapomnieć bo po prostu nikt im tego nie powiedział, nawet ja a szkoda. Trzeba się poprawić, oj trzeba. A więc spróbujmy nadrobić co się da.

A więc co Porady na zdrowie zawierają o sośnie? Są trzy artykuły

Pierwszy z nich napisał dr Henryk Różański już jako dwudziesty z serii Fitoterapia – leczenie za pomocą kwiatów, a jego tytuł Kwiat sosny w praktycznej floroterapii Oprócz nieco naukowych wyjaśnień zawiera również praktyczne porady wykonania we własnym zakresie niektórych specjałów oraz ich sposobów stosowania.

Drugi artykuł seria Nalewki ziołowe, Nalewka sosnowa
napisał dr Marek Ellnain. Myślę, że szczególnie zainteresuje miłośników nalewek, niektórych znam osobiście. Tych miłośników znaczy sie. Najlepiej kupić numer 41 i zapoznać się z całością na spokojnie. W prenumeracie jest wygodnie bo się nie zapomni a wiedza przystępnie podawana i do zastosowania w potrzebie.

Trzeci artykuł opracował Krzysztof Kamiński, Leki z sosny
a w nim m.in. Leczenie łuszczycy – wg. o. Klimuszki, Kąpiel przy awitaminozie i artretyzmie, Leczenie bólu w podagrze, Na wrzodziejące rany, itd.

Z innych tematów: Woda – źródło życia, Niezbędnik zielarza, Sposoby na odtruwanie organizmu…
Czytelnik znajdzie również Coś dla Ducha. Czasami zapominamy o tej sferze ale bez niej i ciało „wysiądzie”, warto o tym pamiętać.
Zapraszam więc do strony oficjalnej kwartalnika Porady na zdrowie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge