Porady na zdrowie nr 39

Zdradzam tajemnicę, ale tak po cichu, nie mów nikomu, następny numer kwartalnika Porady na zdrowie będzie jubileuszowy i będą nagrody. Nie Porady na zdrowiepowiem jakie ale dla tych co kupią, najlepiej prenumeratę będą losowane dość ciekawe nagrody i na pewno wartościowe. Raczej gdzie indziej trzeba będzie kupić, na pewno za darmo nie dadzą.

No dobrze a co w tym numerze Porad na zdrowie?
W jakiejś części zdradza okładka a dalej szczególnie panie dowiedzą się, że „antykoncepcja rujnuje zdrowie”, artykuł na pisany przez lekarzy, lek. med. Anna Tomkalska, lek. med. Wojciech Tomkalski. Ponieważ rzecz bardziej dotyczy kobiet, więc nie zgłębiałem bliżej, lepiej niech panie same się tym zainteresują bo to ich zdrowie, jeśli je cenią w ogóle.

Porady na zdrowie kuracje naturalne

Bardzo cenne porady praktyczne i omówienie dr. Henryka Różańskiego.
Czyli
Floroterapia – leczenie za pomocą kwiatów(19)
Kwiat nawłoci tym razem pod lupą. Dość obszerne omówienie i takie podtytuły jak Cenny miód, Surowiec zielarski, Dawne zastosowania, Efekty lecznicze, oraz jak zwykle, Recepty. Jest to oczywiście wydanie papierowe, więc najlepiej kupić bo da się czytać nawet jak nie ma prądu, internetu lub komputer nawalił. Same plusy.

Otwieram następne strony i lek med. Krzysztof Błecha z Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki omawia przyszłość medycyny komplementarnej.

W drugim dziesięcioleciu XXI wieku naturalne sposoby leczenia stały się czymś normalnym w medycynie. Stosują je pacjenci, ale również używają ich lekarze. Często metody terapeutyczne z gatunku medycyny naturalnej określane były jako medycyna alternatywna, a alternatywny znaczy „inny”, „przeciwstawiający się temu, co tradycyjne i oficjalnie uznane”. Nie odzwierciedla to roli, jaką naturalne sposoby leczenia pełnią w procesie terapeutycznym. Pojawiło się zatem nowe pojęcie, „medycyna komplementarna”. Jest to postępowanie z użyciem środków szeroko pojętej medycyny naturalnej, np. z użyciem ziół, która uzupełnia leczenie lekami. Czasami nawet przy niewielkim nasileniu dolegliwości i może zastąpić leczenie z użyciem leków.

więcej w wydaniu papierowym kwartalnika Porady na zdrowie.

Następny temat.

Doświadczenia z pasożytami i Pasożyty u człowieka

Dwa artykuły, pierwszy opisuje jedno z doświadczeń autora w walce ze stanem chorobowym dość uciążliwym, gorączka, tworzące się strupki w nosie w trakcie leczenia i pękające kąciki ust. Jak to później na spokojnie ocenił, była to „inwazja” pasożytów. Walkę z nimi wygrał z pomocą srebra koloidalnego. Akurat w tym przypadku okazało się bardzo skuteczne, bo nie w każdym przypadku tak musi być. Mój znajomy z internetu kiedyś mi powiedział, że popija srebro koloidalne jak go przeziębienie atakuje i pomaga mu szybko się z nim „rozstać”.

Pasożyty u człowieka

W naszym organizmie osiedlają się pasożyty. Jednym z czynników sprzyjających ich inwazji jest brak żelaza. Do najczęściej spotykanych pasożytów należą:
Glista ludzka
Tasiemiec nieuzbrojony i uzbrojony
Owsiki
Włosogłówka
Węgorek jelitowy
Pierwotniaki
Pasożyty mózgowe

To wypunktował sam red. nacz. Krzysztof Kamiński

Porady na zdrowie i jeszcze niektóre tematy artykułów

  • Jak zaradzić bólowi korzonków
  • Rozgrzewający imbir
  • Nalewka imbirowa
  • Ocet jabłkowy – lek z domowej apteczki
  • Odpustowa pułapka
  • Przekąski w sam raz do pracy

I coś tam jeszcze. Polecam

Jedna myśl na temat “Porady na zdrowie nr 39”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge