Porady na zdrowie nr 37

Porady na zdrowie to od dawna ulubiony kwartalnik. Cóż więc od razu przykuło moją uwagę w numerze 37.

Zobaczmy na okładce:

Porady na zdrowie

W NUMERZE

  • każdy masaż leczy
  • niezawodne bańki
  • najważniejszy pokarm
  • uzdrawiająca moc wody
  • ostrożnie z mikrofalówką

No cóż, pierwszy temat skojarzył mi się dość humorystycznie, oto niektóry masaż w relacjach damsko-męskich może przynieść więcej szkody niż pożytku, w ściśle określonej sytuacji oczywiście.

Ale.

Niezawodne bańki.

To pierwsze odświeżenie pamięci z młodych lat, kiedy po „przeziębieniu się” zaraz lądowała cała seria baniek na plecach, i wygrzanie ich pod ciepłą puchową pierzyną. Do tego gorące gotowane mleko z dodatkiem masła i miodu, gorący rosół z prawdziwej kury, (prawdziwa kura to taki ptaszek który chodzi po świeżym powietrzu, zbiera sobie robaczki, skubie trawę, jest karmiona ziarnami zbóż i czasem skubnie ziarnka piasku. Szczególnie z wypasionego koguta jedno wielkie oko rosołu na talerzu, a jak smakuje.

Co więc szczególnego przeczytałem w Poradach na zdrowie w tym temacie?

Porady na zdrowie Porady praktyczne

Czasem wystarczy postawić bańki

Sam tytuł artykułu w Poradach na zdrowie mówi już bardzo wiele. Zacytuję tylko fragmenty bo artykuł jest dość obszerny. Warto się z nim zapoznać dla tych którym ten temat jest zupełną nowiną i dla tych którzy temat znają bo dowiemy się o nowych odkryciach w leczeniu bańkami.

Artykuł pisze Lek. med. Narcyz Sadłoń z Instytutu Zdrowego Leczenia

Fragment

Przykład 1. Astma oskrzelowa

Ania lat 5, od trzech lat cierpi na napady duszności, którym towarzyszy suchy kaszel krtaniowy oraz świszczący oddech. Była prowadzona przez lekarzy w[…] W leczeniu stosowano wziewne steroidy oraz betamimetyki, doraźnie w okresie zaostrzeń choroby[…]

W wieku pięciu lat Ania w okresie jesiennym kolejny raz przeziębiła się. Pierwszymi objawami choroby po powrocie ze szkoły był ból gardła i suchy kaszel. Z czasem kaszel się nasilał, oddech stawał bardziej świszczący. Mama Ani zwróciła się o pomoc  do Instytutu Zdrowego Leczenia. Wieczorem postawiono jej bańki tradycyjne -[…]

Obecnie Ania ma 17 lat, jest zdrową, normalnie rozwijającą się dziewczyną[…]

Całość w kwartalniku Porady na zdrowie nr 37 a nie tylko ten ma dużo porad praktycznych

Przykład 2. Dziewięć antybiotyków, a dziecko chore

Kamil, 2,5 roku, od pół roku jest nieustannie chory i z tego powodu nie wychodzi z domu. Urodził się jako zdrowie dziecko i taki był aż do wieku dwóch lat. Gdy po raz pierwszy zachorował, lekarz rozpoznał u niego zapalenie oskrzeli, pomimo łagodnych objawów zapisał antybiotyk[…]

Szanowni Państwo przeczytajcie dalej w „Poradach na zdrowie” bo mnie w tej chwili rozrywa, jakbym dodał tu swój komentarz to by mnie pewnie zamknęli, za…

Dalej w artykule Czasem wystarczy postawić bańki w kwartalniku Porady na zdrowie można przeczytać o zasadach stosowania baniek.
Co dla mnie było nawet miłym zaskoczeniem to informacja, że baniek nie można przeziębić, oczywiście wychodząc np. do pracy trzeba się nieco cieplej ubrać, jak to mówią „Strzeżonego Pan Bóg strzeże”

Pan Sadłoń wyjaśnia dalej medyczne aspekty działania baniek, ale to pewnie będą chcieli bliżej zapoznać co bardziej otwarci lekarze. „Książkowego i recepcjonisty” raczej nic nie ruszy. Ino chemia.

Inny dział Kuracje Naturalne w kwartalniku Porady na zdrowie

Odżywianie w profilaktyce wzroku

Ten temat streszczę swoimi słowami. Jest tu po części wywiad z lekarzem Robertem Matusikiem, ekspertem Centrum Okulistycznego „Nowy Wzrok”. Lekarz podaje tu jak rozpoznać pierwsze objawy problemów ze wzrokiem. To jak zwykle od strony medycznej bardziej.

Następnie omówione są najważniejsze w profilaktyce wzroku witaminy i minerały, i ich krótkie opisy działania. Później dowiadujemy się o właściwych produktach w których znajduje się najwięcej omawianych witamin i minerałów.

Ja bym dodał od siebie, że największą wartość mają jak najmniej przetworzone, a niektóre z polecanych warzyw czy owoców da się jeść na surowo. Zła wiadomość dla wege, najcenniejszymi źródłami niektórych minerałów są produkty zwierzęce. A te różne odmiany wege to chyba już jakaś religia, tak przynajmniej poczytałem w Internecie. Pan Bóg już świętego Piotra edukował, […]Piotrze, zabijaj i jedz…[…] No chyba nie mówi się tak o warzywach?

Ważna jest gimnastyka oczu i unikanie przemęczenia od różnych ekranów telewizyjnych, komputerowych, itd.itp. etc.

A gdy pojawi się wada wzroku?

To trzeba dreptać do okulisty, nie ma przeproś.

W kwartalniku Porady na zdrowie jest wiele praktycznych porad, przykład w artykule o gorzkich ziołach, które warto by zagościły w kuchni na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge