Leczenie nadciśnienia to suplementacja witaminy C

Witaminy COkazuje się, że dotąd gdy miały podawaną witaminę C w pożywieniu funkcjonowały normalnie a problem zaczął się gdy zmniejszono dawki witaminy C. Ich tętnice zaczęły pękać, do akcji wkroczył cholesterol zaklejając pęknięcia. Przy zwiększonym niedoborze witaminy C przez dłuższy czas zaczęły się tworzyć blaszki miażdżycowe, doprowadzając ostatecznie do śmierci. W taki sam sposób jak u człowieka nieświadomego, że potrzebna jest suplementacja tej witaminy.

Jak się kończy leczenie serca „lekami” zwalniającymi akcję serca?
W lepszym przypadku rozrusznikiem serca.
A w gorszym?

Oglądałem kiedyś rysunek tragikomiczny w swojej wymowie. Kierowca podjechał do mechanika bo silnik przerywa, coś słaby itd. Mechanik diagnozuje, trzeba wymienić silnik. Tymczasem w baku zbyt mało paliwa bo kierowca zapomniał zatankować i zanieczyszczone przewody paliwowe.

Znam pewną osobę, którą już lata lekarze „leczą” podając „lekarstwa” na nadciśnienie. I jaki tego efekt? Stan osoby cały czas się pogarszał. Jakiś czas temu za moim poleceniem zakupiła ta osoba suplement od Dr. Rath’a dedykowany na choroby serca. Przez niezrozumienie zażywała większą dawkę niż zalecana, podana na opakowaniu.

Czy skończyło się to niekorzystnie dla tej osoby? Nie. Wprost przeciwnie, dużo szybciej „ciśnienie” powróciło do normy, a konkretnie, osoba przestała odczuwać bóle serca. Jednak nie zdecydowała się na dalszą suplementację, bo czuła się dobrze. Przez jakiś czas rzeczywiście nic jej nie dolegało aż zapomniała w ogóle o lekarstwach. Zbyt długo taki stan rzeczy jednak trwać nie mógł. A to z tego względu, że spożywany przez nas pokarm jest zbyt ubogi w mikroelementy i witaminy. W tym przypadku głównie chodzi o witaminę C.

Pies produkuje w swoim organizmie wystarczającą ilość witaminy C

Pies i większość innych zwierząt nie ma tego problemu. Mając odpowiedni enzym organizm u nich sam produkuje witaminę C. Dlatego zwierzęta nie mają zawałów serca, co jest udziałem człowieka jeśli nie poda w pożywieniu odpowiednio dużej dawki witaminy C. Te zalecane przez jaśnieoświeconych są dużo za małe, żeby mogły pomóc w utrzymaniu zdrowia, a sztuczna w dużej ilości może przynieść opłakane skutki. Dr. Rath określa podstawową dawkę witaminy C na 600 mg. Dla porównania, pies średniej wielkości potrafi „wyprodukować” nawet kilka gramów witaminy C i jakoś mu nie szkodzi.

Badania wykonane na myszach pozbawionych enzymu odpowiedzialnego za produkcję witaminy C

Okazuje się, że dotąd gdy miały podawaną witaminę C w pożywieniu, funkcjonowały normalnie. Problem zaczął się gdy zmniejszono dawki witaminy C. Ich tętnice zaczęły pękać, do akcji wkroczył cholesterol zaklejając pęknięcia. Przy zwiększonym niedoborze witaminy C przez dłuższy czas zaczęły się tworzyć blaszki miażdżycowe, doprowadzając ostatecznie do śmierci. W taki sam sposób jak u człowieka nieświadomego, że potrzebna jest suplementacja tej witaminy.

Niestety, przy dzisiejszej jakości pożywienia, sposobu jego przyrządzania, zawartość w nim potrzebnych składników odżywczych, czyli makro- i mikroelementów oraz witamin jest bardzo znikoma. Tak więc bez odpowiedniej suplementacji trudno marzyć o zdrowiu.

Mówię odpowiedniej suplementacji.

Można bowiem „naciąć” się na takie suplementy jak opisywał w swoim raporcie „Nieżywi lekarze nie kłamią” Dr. Wolles. Otóż, jeśli ktoś nie wie, to krótki fragment z pamięci.
Jego kolega obsługiwał toalety przenośne i pewnego razu opowiedział mu o swojej pracy. Musiał przepuszczać zawartość przez sita ze względu na to co ludzie potrafili tam, „dodatkowo” zostawić. Dalej zaprowadził Dr. do osobnej sali, pokazał mu osobliwą kolekcję i mówi,
– To są „suplementy”.
– A po czym to poznajesz?
– Po napisach.
Okazało się, że „ktoś” produkował „suplementy”, których układ pokarmowy i zawarte w nich soki trawienne nie potrafiły nawet napisów naruszyć. To dopiero skała.

Z raportów Dr. Rath’a

…Badania naszego Instytutu badawczego umożliwiają nowe zrozumienie przyczyn zawałów serca i udarów mózgu: Są one wynikiem strukturalnego osłabienia ściany tętnic, co jest przede wszystkim spowodowane brakiem witaminy C i innych mikroelementów odżywczych w naszej diecie…

A więc brak witaminy C to główna przyczyna chorób serca. Ale i ona lubi dobre towarzystwo. Dobrze skomponowane składniki suplementu działają synergicznie wzmacniają wzajemnie swoje działanie i dają lepsze, szybsze efekty zdrowienia.

Z raportu „Potwierdzono, że choroba serca jest wczesną formą szkorbutu!”

Witamina C a Miażdżyca

…Szkorbut (znany również jako „choroba żeglarzy”) jest chorobą wynikającą z całkowitego wyczerpania w organizmie zasobów kwasu askorbinowego (witamina C). Jest to śmiertelna choroba charakteryzująca się powolnym rozpuszczaniem się tkanki łącznej w całym organizmie, w tym w ścianach naczyń krwionośnych…

I to by było na tyle. Teraz wiadomo czym kończy się totalny brak witaminy C w organizmie?

Pytanie za 5zł. Czy nasi lekarze nie wiedzą o tym? Czy nie wiedzą o tym, że podawanie odpowiedniej jakości, naturalnej witaminy C i w dobrym towarzystwie przywraca elastyczność tętnic?

Do tego tematu nawiązałem również w art. Witaminy i minerały

2 myśli na temat “Leczenie nadciśnienia to suplementacja witaminy C”

  1. Nie wiem jak dokładnie nazywa się ten syndrom, ale u niektórych pacjentów wzrasta ciśnienie już na sam widok białego fartucha. Nie wiedziałem, że poprzez zażywanie witaminy C można wyregulować ciśnienie, skoro badania na zwierzętach to potwierdzają.
    Małgorzata ostatnio opublikował…Zalety soczewek kontaktowychMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge