Czy Druga Wypłata może się przydać?

druga wypłataCzy nie przydałaby się druga wypłata w miesiącu na kupienie sobie czegoś zdrowszego do jedzenia, na suplementy, czy na dowolne inne „zachciewajki”? Wielu walczy o zdrowie ciała, o urodę, sylwetkę itd. i w tym celu stosuje Racjonalne odżywianie. A ilu dba o zdrowie Ducha? A ilu wie jak zadbać o zdrowie portfela, żeby na to i owo wystarczyło i przy okazji nie zarżnąć własnego zdrowia? Czy wystarcza w portfelu na wszystko?

Z wieloletniego doświadczenia, faceta oglądającego własny portfel, częściej niż jego żona. Widząc jak często „wyskakują” nieprzewidywane potrzeby. A jak się człowiek dowiaduje ile to kosztuje? O znowu zdrożało? Więc zaczyna myśleć, skąd dobierać pieniędzy? Skąd wziąć drugą wypłatę?

Myśleć to nie grzech, zaleta raczej bym powiedział.

Człowiek myśli, przydała by się Druga Wypłata w tym miesiącu.

Większa druga wypłata od dotychczasowej, bo ta na wszystko nie wystarczy.
Więc następny krok to poszukać możliwości, popytać znajomych, podpatrzeć co kto modzi i na czym zarabia. Kto pyta nie błądzi, kto podgląda nie grzeszy. No no no, zależy co. Nie każde podglądanie wychodzi na zdrowie. Jak się ma za długi nos, to w niektórych momentach można w niego zarobić. Niektórzy uprzedzą, inni od razu przystąpią do dzieła a niektórzy „zagrają bejsbolem”. O matko i córko.

Płakać nie ma co, śmiać się nie ma z czego. „Józek, nie daruję ci tej nocy”, lepiej weź się do roboty. Myślenie myśleniem ale jak się nie weźmiesz do roboty to najzwyczajniej będziesz leniem. A druga wypłata, trzecia wypłata, czwarta pozostanie tylko marzeniem.

Druga wypłata, trzecia, czwarta w miesiącu, czy to tylko marzenie?

Czasami się trafia na coś co wydaje się perpetum lub przynajmniej tak to jest przedstawiane, a po jakimś dłuższym czy krótszym czasie jakby kto piasku w tryby nasypał, zwalnia i w końcu staje w bezruchu. Ale tylko w niektórych przypadkach.

Przystępując do współpracy z firmą w systemie mlm jest niezwykle ciężko stracić. Nawet jeśli się nie zarobi gór pieniędzy to bywa z tego druga wypłata i przy okazji korzysta się z produktów dobrej jakości. Nawet bardzo dobrej jakości. Miałem tak w przypadku kilku suplementów z różnych firm, dzięki którym wyszedłem z dość poważnej zapaści zdrowia. Zdarzyły się też wpadki w karierze na których się straciło. Z drugiej strony czy na pewno jest/była to strata? I tak i nie. Co prawda ubyło z portfela nieco pieniędzy ale przybyło doświadczenie. Do szkół się chodziło całe lata i tylko się dokładało, dokładało. Zero zarobków a mimo to nie można tego nazwać stratą. Oczywiście i tu są wyjątki, no bo jak ktoś miał pod górkę (?) to przechlapane, wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle.

Nawet najwięksi milionerzy przynajmniej raz w życiu byli bankrutami, lub startowali z pozycji kompletnego dna. Mniej niż zero. Mimo to doszli do wielkich fortun. Jak opowiadają niektórzy, nie na wszystkich transakcjach zarabiali. Bywały transakcje przynoszące straty i nie trafione decyzje, lecz tych trafnych transakcji jest więcej i to daje efektywnie sukces. Wielu ludzi marzy o drugiej wypłacie w miesiącu, oni mają ich o wiele więcej niż dwie i dlatego są milionerami.

Jedna myśl na temat “Czy Druga Wypłata może się przydać?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge